Siodlarz
Pleszew
508 139 255
0-62 742 71 44
Siodlarz
Pleszew
508 139 255
0-62 742 71 44
O NAS   KONTAKT   DOJAZD   GŁÓWNA

Rymarstwo

  Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „SIODLARZ” powstało w 2007 roku, jako kontynuacja Spółdzielni "Siodlarz", pierwszej i jedynej w Polsce. Nasze korzenie sięgają roku 1945, wówczas to powstał zakład szewców i rymarzy.
W tym samym czasie powstał pierwszy model siodła pleszewskiego. W 1952 roku zakład przekształcił się w Spółdzielnię Rymarsko - Siodlarską i od tej pory podstawową produkcją są siodła jeĽdzieckie, uprzęże, akcesoria do jazdy konnej. 
   Firma jest więc spadkobiercą tradycji, która liczy ponad 60 lat.

  Rymarstwo niestety należy dziś do zanikających zawodów rzemieślniczych, jednak dokładamy wszelkich starań, aby przetrwało ono u nas w tradycyjnej formie. Zatrudniamy wykwalifikowanych rymarzy z długoletnim doświadczeniem zawodowym. Umiejętności pracowników pozwalają na kształcenie i przygotowanie do zawodu młodych adeptów sztuki rymarskiej.

  80% naszej produkcji to praca ręczna, a wyroby są wytwarzane ze skóry o wysokiej jakości. O poziomie naszej produkcji świadczy posiadany przez nas atest Krajowej Komisji Artystycznej i Etnograficznej. Dzięki temu nasz sprzęt zyskał uznanie w takich krajach jak: Dania, Niemcy, Belgia, Holandia, Francja, Islandia, Szwecja, Rosja, Australia, Wielka Brytania, Kanada i Stany Zjednoczone. Na naszych siodłach startowali też zawodnicy na olimpiadach i zawodach w kraju i zagranicą.

  Oprócz standardowo produkowanych modeli wykonujemy sprzęt na indywidualne zamówienie naszych klientów. Dzięki temu, że wyroby wykonywane są głównie ręcznie, a każdy produkt od początku procesu produkcji jest niepowtarzalny, możemy realizować wszystkie życzenia naszych klientów, utrzymując wysoką jakość naszych wyrobów i dbając o to, aby rymarstwo przetrwało.